تبلیغات

قدمت 200 ساله گورستان کشف شده در بافق

قدمت 200 ساله گورستان کشف شده در بافق

«ابراهیم کاظم نژند»،کارشناس ارشد باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد با رد گمانه زنی ها درباره قدمت چند هزار ساله این گورستان، افزود: وجود این گورستان به تایید شاهدان محلی نیز رسیده و مقرر شده به عنوان یک اثر فرهنگی و تاریخی در روستای قطرم بافق حفظ شود.
وی ادامه داد: در سازه خشتی 80 در 150 سانتیمتری کشف شده در این مکان، 3 استخوان جمجمه، یک لگن، یک قفسه سینه و یک جمجمه خردسال قرار داشته که از مکان دیگری به این حفره منتقل شده است. دلیل انتقال و گردآوری استخوان ها در این سازه خشتی به احتمال فراوان ساخت و ساز در منطقه بوده است.
کاظم نژند با بیان اینکه «زردواه»، سازه ای است که مردگان و استخوان ها در آن قرار داده می شد، گفت: در بخشی از گورستان، بقایای کفن مردگان مشاهده شده و این موضوع نسبت دادن این گورستان به یکی از اقلیت های مذهبی را به کلی رد می کند.
کارشناس ارشد باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تصریح کرد: کارشناسان این اداره کل همواره آماده تعامل با مردم و رسانه ها هستند و انتظار می رود پیش از انتشار اخبار کشف آثار تاریخی، صحت آن را جویا شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

موش ها ساندویجی ایستگاه متروی تجریش را تسخیر کردند! + فیلم تکاندهنده

ازدواج شوم زن مطلقه با پزشکی که تو زرد از آب درآمد

مرتضوی را بدون ریش و سبیل صبح زود دستگیر کردند / گزارش میدانی 2 خبرنگار از مخفیگاه دادستان سابق تهران

راز حضور یک زن در مخفیگاه ویلای سعید مرتضوی لو رفت!

صحنه ای وحشتناک از پخته شدن 2 مرد مهابادی در پیکان + فیلم 16+

اولین عکس ها از مخفیگاه سعید مرتضوی / دست و پای او را گرفتند و بردند + فیلم و گفتگو

آزار شوم یک مدل زن در حمام باشگاه زنانه + عکس

راز امامزاد‌ه‌ای جعلی در فشافویه تهران برملا شد / خواب یک زن تنها سند بود! + عکس

مرشد پیر سرشناس دختر 16 ساله را به خلوتگاه برد + عکس

آزار شوم یک مدل زن در حمام باشگاه زنانه + عکس

نقشه پلید 2 مرد برای عروس خانم یک هفته ای!

اخبار زیر را از دست ندهید:

راز امامزاد‌ه‌ای جعلی در فشافویه تهران برملا شد / خواب یک زن تنها سند بود! + عکس مرشد پیر سرشناس دختر 16 ساله را به خلوتگاه برد + عکس آزار شوم یک مدل زن در حمام باشگاه زنانه + عکس راز حضور یک زن در مخفیگاه ویلای سعید مرتضوی لو رفت! نقشه پلید 2 مرد برای عروس خانم یک هفته ای! اولین عکس ها از مخفیگاه سعید مرتضوی / دست و پای او را گرفتند و بردند + فیلم و گفتگو مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا مردی کودک 2 ماهه شهلا را جلوی چشمان او کشت و مخفیانه دفن کرد! اولین فیلم از شکنجه 3 کودک ماهشهری در دخمه سیاه + عکس خواهرزاده ام مرا به فنا داد / تنهایی در برابر 200 مرد ایستادم! دوست زنم مرا با شهین در سینما دید / دردسر زن موقت مهربان برای تاجر فرش بلایی که عروس لجباز با مهریه 14 گل سرخ بر سر مادرشوهرش آورد! راننده شیطان صفت در زندان کرج اعدام شد + عکس سوءظن نوعروس / شوهرم به دختر خاله اش خیلی علاقه نشان می داد! تجاوز به دختر 16 ساله در انباری سوپر مارکت + عکس

رز وب

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار