تبلیغات

چه تعداد فرزند باید داشته باشید؟

تصمیماتی درباره اینکه شما چه تعداد فرزند داشته باشی یک مساله شخصی است. زن و شوهر ممکن است مدت ها قبل از اینکه ازدواج کنند و یا بعد از ازدواج تصمیم بگیرند چه تعداد فرزند داشته باشند. گاهی اوقات سلامت شخصی، پزشکی و مالی شما ممکن است همه عوامل تعیین کننده در تعداد فرزندان شما در خانواده تان باشد.

طبق آمار سرشماری ایالات متحده در سال ۲۰۰۰، به طور متوسط در هر خانواده در ایالات متحده حدود ۱٫۸۶ فرزند وجود دارد. اما این تعداد در حال کاهش است. این به این معنا نیست که هنوز خانواده هایی با هفت، هشت یا نه فرزند وجود ندارد، بلکه قطعا وجود دارد.

چه تعداد فرزند باید داشته باشید؟چه تعداد فرزند باید داشته باشید؟ یک فرزند

شما و همسرتان ممکن است تصمیم بگیرید که یک کودک برای شما کافی است. خانواده های زیادی هستند که تصمیم می گیرند تنها یک کودک داشته باشند. مزایای داشتن یک کودک تنها زمانی است که بیشتر وقت، توجه و منابع پولی به یک کودک اختصاص داده شود؛ زیرا آنها در میان خواهر و برادر نیستند.

داشتن یک کودک تنها زمانی می تواند فوق العاده باشد که شما و همسرتان مجبور نیستید زمان خود را بین فرزندان دیگر تقسیم کنید و می توانید روی یک کودک تمرکز کنید. برای مثال شما هر دو می توانید به نمایشگاه کتاب یا به بازی مدرسه بروید و وقتتان را به آنها اختصاص بدهید. و بدانید دلیل شما برای یک فرزند داشتن نزد خودتان هست و در کارها تصمیم با شماست. مراقب باشید که از فشار خانواده و دوستان خود که برای شما تصمیم می گیرند و میگویند بهترین چیز برای شما چیست، اجتناب کنید.

ممکن است یک فرزند داشتن میل شما نباشد اما بعضی از شرایط پزشکی یا شخصی ممکن است این شرایط را ایجاب کند.

چند فرزند

داشتن یک خانه پر از بچه مانند رانندگی بی دقت است. طرفداران خانواده های پر جمعیت می گویند که تجربه داشتن خواهر و برادر خوب است و کودکان نباید این لذت را از دست بدهند. تعامل و عشقی که در خانواده های پر جمعیت اتفاق می افتد شگفت انگیز است.

خانواده های پر جمعیت یاد می گیرند در هر کاری با خانوادشان شریک باشند و به آنها کمک کنند. آنها به سرعت با هم کارها را انجام میدهند و کارها را بین اعضای خانواده تقسیم می کنند و از یکدیگر مراقبت می کنند. اگر در خانواده پر جمعیت به دنیا آمده باشی ممکن است بخواهید خانواده پر جمعیتری داشته باشید یا شاید هم برای جلوگیری از آن تلاش می کنید.

شما باید آمادگی داشته باشید که وقتی خواسته های خود را درباره خانواده پرجمعیت بیان می کنید دیگران چه می گویند. از افکارشان دلسرد نشوید. شما اغلب می شنوید ” برای من نه” یا “دیوانه ای؟” فقط این نظرات را نادیده بگیرید و تصمیمی بگیرید که برای شما و شوهرتان مناسب است.

چه تعداد فرزند برای یک خانواده زیاد است؟ این یک سوال بسیار خوب است. پاسخ های آن بسیار متفاوت است. تنها کسانی که می توانند تصمیم بگیرند که چه تعداد فرزند داشته باشند، شما و همسرتان هستید. در کل، شما نباید فرزندان بیشتری داشته باشید تا بتوانید آنها را از لحاظ مالی، احساسی یا فیزیکی حمایت کنید.

زمانی که شما در ذهنتان یک نظری درباره ی تعداد فرزند در یک خانواده ایده ال دارید انعطاف پذیر باشید. من به شما توصیه می کنم که پس از تولد نوزادتان میزان مخارج خود را بسنجید و سپس مسئله های مربوط به فرزندان را بیشتر مطالعه کنید. این کار باعث می شود تا نظرتون به تعداد فرزندانی که قبل از عروسی فکر می کردید عوض شود.

رز وب

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار